Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

 

Konteyner Hizmetleri

Yıllık 1,5 milyon TEU elleçleme kapasitemiz ile Ege Bölgesi’nin en büyük konteyner terminaliyiz.

Liman sahamızda ithalat, ihracat ve transit ticaret kapsamındaki konteyner yüklerine elleçleme ve depolama hizmetlerinin yanı sıra, konteyner çözme ve sağlamlaştırma, kilit takma ve sökme gibi hizmetler de sunuyoruz.

Belirli aralıklarla, yetkili personel gözetimi altında soğutucu konteynerleri elektriğe bağlama hizmeti de veriyoruz. 830 adet priz ile bölgedeki en yüksek soğutucu konteyner kapasitesine sahibiz.

Konteyner rıhtımında yeni nesil gemilere efektif bir şekilde hizmet vermek üzere 3 adet STS (ship-to-shore) vinç ve geri sahada çevreci özelliğiyle öne çıkan 10 adet elektrikli RTG (Rubber Tyred Gantry) istif vinçleriyle operasyonlarımızı yürütüyoruz. Sahada ihtiyaç olması halinde, RS (Reach Stacker), EH (Empty Handler), TT (Terminal Truck), çeşitli forkliftler ve ekipmanlarımızla da hizmet sağlıyoruz.

700 metre uzunluğundaki tek parça rıhtımımızda, konteyner yükleme ve tahliye operasyonlarımıza kesintisiz bir şekilde devam ediyoruz.

 

Proje Kargo Hizmetleri

Bugüne kadar birçok proje yükü talebine cevap vermiş olan 150 metre uzunluğundaki genel kargo rıhtımımızda, 15.000 DWT ağırlığındaki gemilere hizmet sağlayabiliyoruz.

Tamamen beton ve proje yükler için özel olarak tasarlanmış ve güçlendirilmiş sahamızda, tek parça olarak 1.200 tonu bulan yüklere hizmet verebiliyoruz.

Rüzgâr enerjisi yükleri (kanat/kule ve aksamları), iş makineleri, vinç aksamları, trafolar, tekne/yatlar, paletli yükler, rulo/paket saclar, santral parçaları ve ekipmanları, ağır tonajlı ekipmanlar da dahil olmak üzere birçok yükün güvenilir şekilde elleçlenmesini sağlıyor, depolama için ise temiz, güvenli, geniş alanlar sunuyoruz.

 

CFS ve Ambar Hizmetleri

42 hektarlık bir alanda, yüksek güvenlik önlemleri altında her türlü yükün güvenli bir şekilde depolanmasını sağlıyoruz.

Liman sahamızın büyük bölümü açık depolama alanı olmakla birlikte parsiyel konteyner yükleri için de ayrıca kapalı bir alanımız mevcut. Burada ambara iç boşaltım, ambardan yük teslimi, muayene, tartım ve paletleme hizmetleri sunuyoruz.

İş güvenliğine uygun şekilde tasarlanmış raf sistemi ile donatılan ve sistemli bir depolamaya olanak sağlayan kapalı ambarımız, kamera sistemi ile 7/24 izleniyor. 2023 yılı içerisinde ambar kapasitesinin artırılması ve yeni bir ambar yapılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

CFS sahamızdaki hizmetlerimiz arasında; depolama, tartım, iç dolum/boşaltım, muayene, tam tespit, X-Ray, numune alma, mühür takma/sökme, konteyner süpürme, konteyner kondisyon kontrol, tehlikeli konteyner etiketleme/etiket sökme, branda takma/sökme ve konteyner gözlem servisi bulunuyor.

Sapan veya rampa gerektiren iş makineleri, açık yükler, kasalı/bundle/blok mermer veya big bagli yükler için de iç dolum ve boşaltım işlemleri gerçekleştiriyoruz. Bunlara ek olarak blok mermer stoklama hizmeti de veriyor, tüm talepleri hızlı ve etkin bir şekilde çözüme ulaştırıyoruz.

Uğrak Yapan Servisler

Servis Hatlar Rotasyon

SLC Aegean / NET / EMX

Sealand, Hamburg Sud, Diamond Line, COSCO, OOCL, Hapag-Lloyd, Borchard, Turkon

Felixstowe, Hamburg, Bremerhaven, Antwerp, Piraeus, Gebze, Ambarli, Gemlik, SOCAR Terminal, Valencia, Felixstowe

TSM

COSCO, Diamond Line, OOCL

Piraeus, Kumport, Gebze, Safiport, Gemlik, SOCAR Terminal, Piraeus, Valencia, Casablanca, Algeciras, Barcelona, Piraeus

Port Said East-Izmir

Sealand, Maersk Line, Hamburg Sud

Port Said, SOCAR Terminal, Port Said

SEM

Sealand, Arkas Line, DAL, Tarros, Hamburg Sud, CMA CGM

Tangier, Algeciras, Valencia, Barcelona, Genoa, Alexandria, Beirut, Lattakia, Iskenderun, Mersin, SOCAR Terminal

Akkon Libya x 2

Akkon

SOCAR Terminal, Gemlik, Evyap, Mardas, Misurata, Al Khoms, Sousse, Tripoli, Benghazi, Mersin

(LS) & (TL)

 

 

Akkon West Mediterranean (WM)

Akkon

SOCAR Terminal, Gemlik, Evyap, Mardas, Annaba, Algiers, Barcelona, Castellon, Valencia, Algiers, Genoa, Salerno, Misurata

Akkon Bizerte (BIS)

Akkon

SOCAR Terminal, Gemlik, Evyap, Bizerte

Akkon Israel (IS)

Akkon

Ambarli, Yarimca, Gemlik, SOCAR Terminal, Mersin, Ashdod, Ambarlı

Akkon Italy - Casablanca (TIC)

Akkon

Gemlik, Yarimca, Ambarlı, Izmir, Salerno, Genoa, Casablanca

Akkon Far East (FE)

Akkon

Taicang, Ningbo, Shenzhen, Mundra, İskenderun SOCAR Terminal, Gebze, Ambarlı, Mundra, Nhava Sheva

EBX

Admiral

Ashdod, SOCAR Terminal, Yarimca, Ambarli, Novorossiysk, Odessa, Mersin

TIES

Turkon, Admiral

AsKumport, Evyap, Gemlik, SOCAR Terminal, Mersin, Haifa, Ashdod, Gazimagusa

TST

Admiral, Medkon

Ambarlı, Gebze, Gemlik, SOCAR Terminal, Valencia, Barcelona, Sfax, Rades, Ambarlı

 

Hizmet Kalemleri ve Tarife Listesini indirmek için tıklayınız.

İndir