Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Bu Kullanım Koşulları (‘Koşullar’), şirketimiz SOCAR Aliağa Liman İşletmeciliği A.Ş. (‘SOCAR Terminal) tarafından kullanıma sunulan ve işletilen http://www.socarterminal.com.tr (‘İnternet Sitesi’) alan adlı sitemizin kullanımına ilişkin kuralları belirler.
Bu İnternet Sitesi’ni kullanmakla, bu Koşullar’ı kabul etmiş sayılırsınız. Koşulların herhangi bir maddesini kabul etmiyorsanız, lütfen İnternet Sitesi’ni kullanmayı sonlandırınız.
İnternet Sitesi’ni kullanımınızda geçerli olacak kişisel veri ve gizliliğe ilişkin kurallar (çerez-cookie kullanımı da dahil olmak üzere), bu Koşullar’ın ayrılmaz bir parçası olan Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası altında düzenlendi.
İnternet Sitesi üzerinden üçüncü kişilere ait internet sitelerine, uygulamalara ya da benzeri unsurlara bağlantı verilmesi halinde, söz konusu bağlantının kullanımı neticesinde erişilen internet siteleri, uygulamalar ya da benzeri unsurlar bu Koşullar’ın kapsamı dışında yer alır. Söz konusu durumlarda ilgili internet sitesinin, uygulamanın ya da benzeri unsurun kullanım koşulları uygulama alanı bulabilir.

Koşulların Değişmesi

SOCAR Terminal olarak Koşullar’ı dilediğimiz zaman değiştirme hakkını saklı tutarız. Değiştirilmiş yeni Koşullar’ın İnternet Sitesi’nde yayınlanması anında ya da diğer iletişim yöntemleriyle kullanıcıların bilgilendirilmesi anında, Koşullar’ın yeni versiyonu, aksi belirtilmedikçe, yürürlüğe girmiş olur.

İnternet Sitesi'nin Kullanımı

İnternet Sitesi, şirketimiz SOCAR Terminal ve faaliyetlerimiz hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek gibi amaçlarla kuruldu. Kullanıcılarımız da bireysel olarak İnternet Sitesi’nden bu amaçlar kapsamında yararlanabilirler.
Ancak, İnternet Sitesi’ne zarar verebilecek herhangi bir faaliyette bulunamazsınız. Ek olarak tersine mühendislik gibi İnternet Sitesi’nin teknolojisini veya İnternet Sitesi üzerindeki fikri hakları izinsiz kullanmayı sağlayacak faaliyetlerde bulunamazsınız.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları

İnternet Sitesi ve üzerinde yer alan içerikler; telif haklarına, marka hakkına, tasarım hakkına, diğer fikri ve sınai haklara (tüm bunlar birlikte ‘Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’ olarak anılacak) konu olur veya olabilir.
İnternet Sitesi’nin kullanımı, hiç kimseye Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’nın devri, lisanslanması veya herhangi bir şekilde çoğaltma, yayma, kullanma ve faydalanma gibi bir hakkın verildiği anlamına gelmez. Herhangi bir içeriğin SOCAR Terminal’den izinsiz olarak kullanılması, SOCAR Terminal’in Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’nın ihlali anlamına gelebilir.

İnternet Sitesi'nde Yer Alan İçerikler

İnternet Sitesi’nde yer alan içeriklerin her zaman güncel ve doğru olması için SOCAR Terminal olarak gereken çabayı gösteriyoruz. Buna rağmen İnternet Sitesi üzerinden paylaştığımız tüm içeriklerin her daim güncel olduğunu garanti edemiyoruz.
İnternet Sitesi’nde şirketlerimiz tanıtılır, faaliyetlerimiz hakkında genel ve kamuya açık bilgiler paylaşılır. Şirketlerimiz veya faaliyetlerimizle ilgili bir karar almanız gerekiyorsa, bunların almak istediğiniz kararla ilgili amaca uygun olup olmadığını tespit etmek size ait bir sorumluluktur.
İnternet Sitesi aracılığıyla paylaştığımız içerikte yer alan tüm bilgi ve açıklamaların hiçbiri sözleşmeye davet olarak kabul edilemez, herhangi bir beyan veya taahhüt teşkil etmez.
İnternet Sitesi içeriğine dayanarak verdiğiniz kararlardan dolayı sorumluluk tamamen sizlere aittir. Söz konusu kararlardan dolayı SOCAR Terminal olarak hiçbir sorumluluğumuz bulunmaz.

İnternet Sitesi'nin İçeriğine ve Yayında Kalmasına İlişkin Hükümler

SOCAR Terminal olarak, İnternet Sitesi üzerinde her türlü değişikliği dilediğimiz zaman yapabileceğimiz gibi; İnternet Sitesi üzerinden paylaştığımız içeriği kısmen veya tamamen, ilgili kanunların izin verdiği ölçüde yayından da kaldırabiliriz.
İnternet Sitesi’nin doğası gereği, bazı zamanlarda İnternet Sitesi’nde teknik bakım, düzeltme veya yenileme gibi amaçlarla yayına kısa süreli ara verilmesi gerekebilir. Böyle bir durumda, SOCAR Terminal’in İnternet Sitesi’ne erişememeniz halinde hiçbir sorumluluğumuz bulunamaz.

Tarafların Sorumluluğu

İnternet Sitesi’ni kullanmakla veya İnternet Sitesi’nden yararlanmakla, ortaya herhangi bir zarar çıktığı iddia edilemez ve bu zararın tazmini talep edilemez. İnternet Sitesi’nin kullanımı nedeniyle ortaya çıkacak bütün sonuçlardan siz sorumlusunuz.

Yetkili Mahkeme ve Uygulanacak Hukuk

İnternet Sitesi’nin kullanımından doğabilecek tüm uyuşmazlıklar Türk hukukuna tabi olur. Söz konusu uyuşmazlıkların çözümü konusunda İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri münhasıran yetkili olur.

İletişim Bilgilerimiz

Bu Koşullar ile ilgili sorularınızı iletmek amacıyla İnternet Sitesi’nde yer verdiğimiz iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.